Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 19.08.2019 10:25:24 

Damaškové nože‚ damascénská ocel : výroba na zakázku

O mně

  O mně

Vystudoval jsem Strojní fakultu na ČVUT v Praze, katedru technologie, obor tváření kovů. 

Výrobou nožů se zabývám od roku 1995. Většinou se jedná o kusovou nebo malosériovou výrobu, především dle přání zákazníka. Od roku 2005 vystavuji na českých výstavách.


Vyrábím nože zavírací i pevné. Na čepele používám především damascénskou ocel vlastní výroby, uhlíkovou nástrojovou ocel ČSN 19 191 a nerezové martenzitické oceli, zejména 1.4116 Thyssen Krupp, 440C, nebo Poldi AK5 a AK9. Na rukojeti používám zejména dřeva nebo kořenice tropických stromů jako eben, palisandr, amboinu či hadí dřevo, ale také olivu, šeřík nebo kořenici vřesovce. Dále používám s oblibou jelení paroh, buvolí roh, hovězí kost, nebo mroží kel. Na záštity či mechanizmy zavíracích nožů používám nerez oceli, mosaz nebo titan .

Nože lze vybavit koženými pouzdry nakupovanými i vlastnoručně šitými, nebo dárkovými kazetami.

Do rukojetí z materiálů jako je paroh či kost lze na přání vyrýt monogram či obrázek technologií Scrimshaw, do střenek lze gravitovat věnování. Do nerezových čepelí provádíme leptání. Spolupracuji s manželkou výtvarnicí Terezou Horskourytkyní Petrou Hanzlíkovou.Na přání vyrábím kované bytové i zahradní doplňky, jako je krbové nářadí, koše na dřevo, svícny či oblouky na růže.

 

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz

TOPlist